Planket 10 juli
Hej alla glada!
Hej på er! Jag hoppas alla har en riktigt bra och skön sommar och gör en massa roliga saker! Det gör i alla fall jag :)
Jag har solat och badat och bara tagit det lugnt och ska hitta på andra roliga saker under sommaren. I love the summer!
Och kom ihåg att äta mycket glass i sommar och dricka mycket vatten! Jag hoppas även ni kommer bada massor och ha kul! Det var allt jag hade att säga, sköt om er nu i värmen!;)
Fanny
Kusinhälsningar!
Jag vill hälsa till världens bästa kusin som heter Vilmer och bor i Sjösa, och så klart deras katt Bertil!
Hoppas att du får en rolig husvagnsemester
i Västervik med din mamma och pappa. Jag längtar efter att klättra upp för erat träd för att hämta din freesbee som du brukar kasta upp!!
Tuva
Förlåt!!!
Hey!
Jag känner mig såå dum. Jag känner mig nere. Jag känner mig idiotisk. Jag är så ledsen att jag blev arg på dig.
Eller jag var inte arg, jag var ledsen. Jag hatar att folk går o säger att den är tjock o ful,du är en vacker smal fin tjej. En tjej som ger skratt o vänskap. Att jag pallade vara ifrån dig hela juni typ. Du betyder allt för mig. Jag vet inte vad jag ska ta mig till. Du är så rolig att va med. Du tänker inte bara på dig själv, du delar med dig.
Du kan bli arg o ledsen du med. När jag blev ledsen på dig så var det för att vi två ändras. Båda har fått en attityd som inte är rolig alltid. Jag kan erkänna att jag kanske har blivit drygare. Men helt ärligt det har du oxå men inte så mycket. Nu börjar allt hända, bytt skola, nya vänner. Jag är rädd för att förlora dig men jag visar det på fel sätt.
Jag tar ALDRIG en annan vän framför dig. Du är en tjej som får mig att le. Jag är så glad för att jag känner dig. Men jag hoppas att jag blev förlåten på kollot. I alla fall, jag vill visa folk att jag mena att jag vill va vän med dig.
Isabell
Min Tessan
Tessan är bästa hunden och alla älskar henne och hon är 10 år. Hon tycker om att sitta i bakluckan och titta ut. Det hon tycker bäst om är att gå på promenad och hon gillar att ligga under bordet. Hon gillar att äta skinka och tigga. Hon gillar barn och andra hundar och hon gillar att springa med mig! Jag vill hälsa till mamma, pappa, mormor, Lelle, Titti, Niclas, Désirée, Felicia, Calle, Lenny, Sofia, lilla Signe, Tessan och jag vill hälsa till 1b,1a och mina fritidsfröknar på Östra skolan.
Jennifer

























