Planket 15 oktober
Kärlek till er!
Vill bara berätta att jag älskar min familj och mina vänner. :* Tack för all stöd. Kärlek & respekt till er!
Tack Carla, Kajsa, Bibbi, Victor, Anton, Linda, Maria, Jasmine, Maja, Ida, Boel, ja alla som helt enkelt funnits där för mig. Ni äger! :*
Ni vet den där tjejen
Lyktstolpar i Råby!!!
Vi vill ha lyktstolpar vid busshållplatserna i Råby! Nu när det börjar bli mörkt på morgnarna så är det inte alltid som bussarna ser en, och då åker dom ofta förbi. Man kan inte alltid komma ihåg reflexväst, om man nu har nån vill säga. Jag och mina syskon åker med 7-bussen från Fyrby på morgonen och då är det väldigt mörkt nu när det börjar bli vinter. Snälla kan ni sätta upp några stolpar, så svårt kan det väl inte va?!
Irriterade bussresenärer
Varför ser ingen mobbningen?
Jag tycker att de ska vara lag på att ingen ska bli mobbad.
Det händer massa händelser i skolan med mobbning, varför vill ingen se eller höra? Alla verkar döva. Är alla rädda för problem?
Lärarna är inte intresserade eller så ser dom inte oss ...
Om och om igen så händer det. Det är inte fel på oss som är mobbade utan det är fel på er som är mobbare.
Så hjälp oss nu att stödja alla som blir mobbade i stället.
Från mig, jag skriver vad jag tycker och mina känslor ... Jag blir mobbad själv.
JF

























